Sviat na dloni

>
<
  • Co najbardziej podoba Ci się w ŚWIECIE NA DŁONI?

    View Results

    Loading ... Loading ...

Polecamy

Zobaczcie nasz Układ Słoneczny w skali, z zachowaniem odpowiednich do skali odległości między planetami. Księżyc ma tu wielkość jednego piksela!

Przewijajcie strzałkami, kółeczkiem na myszy lub suwakiem na dole strony. Uzbrójcie się w cierpliwość… dotarcie na koniec systemu zabiera sporo czasu…

Z dumą informujemy, że ŚWIAT NA DŁONI jest patronem medialnym Teatru XL! O teatrze będziecie nie raz mogli przeczytać w naszym czasopiśmie, a jeśli tylko będziecie mieli okazję, odwiedźcie Teatr XL na Stadionie Narodowym!

 

teatr_XL

Muzyka sfer? Niezupełnie. Dźwięki, które w przestrzeni międzygwiezdnej złowiły przyrządy Podróżnika (Voyager 1), raczej nie są muzyką dla ludzkich uszu. Nie usłyszelibyśmy ich zresztą, bo tak naprawdę są to wibracje plazmy. Posłuchajcie sami: http://goo.gl/KNZqug. Grafika przedstawia częstotliwość fal, czyli gęstość plazmy, oraz intensywność, czyli ich „głośność“ (kolor czerwony oznacza najgłośniejsze, niebieski najsłabsze).

Zamek w Gołuchowie w Wielkopolsce oraz jego park i zamkowe muzeum należą do najciekawszych w kraju. Może wybierzecie się z nami na wirtualny spacer?

Dla tych, których zainteresował temat steganografii, a także dla wszystkich, których interesują stare książki: cała Hypnerotomachia Poliphili w zdigitalizowanej formie! Zapraszamy do komnaty rzadkich ksiąg!

Lubicie oglądać piękne i ciekawe zdjęcia przyrodnicze? Koniecznie zajrzyjcie do galerii 50 najlepszych fotografii ze świata Natury:

Nad naszymi głowami krzyżują się szlaki wędrówek setek sztucznych satelitów. Na stronie http://www.n2yo.com/ można śledzić ich trasy w czasie realnym. Gdy zajrzeliśmy na stronę, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) przelatywała właśnie nad Polską.

Czy przeczytaliście o zagadkach Sfinksa w ŚWIECIE NA DŁONI? Proponujemy obejrzenie panoramy piramid w Gizie z lotu ptaka. Na stronie http://www.airpano.com/ możecie odbyć wirtualne wycieczki po wielu pięknych i ciekawych miejscach na całym świecie!

Na tej stronie można odbyć wirtualną wycieczkę po Białym Domu i poznać wiele ciekawostek na temat różnych miejsc budynku. Wiedzieliście, że w ogrodzie Białego Domu jest ul z pszczołami? http://www.whitehouse.gov/about/inside-white-house/interactive-tour

Śledźcie wraz z nami drogę i przygody uczestników Wyprawy do serca Afryki – Expedycji IV Kongo. Relację z trasy, czyli dziennik pokładowy oraz zdjęcia można znaleźć na:

http://e4kongo.pl/

https://www.facebook.com/e4kongo